Bireysel Sigortalar


Hayat
Sigortaları


Hayat sigortası, sigortalının vefatı, kaza sonucu vefatı, veya hayatta kalması halinde ailesinin ve sevdiklerinin geleceğini güvence altına alır. Yaşamı kaybetme durumunda yakınlarına önceden belirlenmiş olan tazminat ödemesi yapılarak yaşam standartlarını ekonomik açıdan korumalarını sağlayarak ciddi bir güvence oluşturur.

Amaç hayatın kaldığı yerden devam etmesini sağlamak için gerekli önlemi önceden almaktır.

Aylık ödenecek olan primler karşılığında bir teminat ve süre belirlenir. Hayat sigortası planını birikimli veya birikimsiz yapmak olarak yapmak mümkündür.

Vergi avantajı ve banka kredilerinde kullanmak açısından avantajları mevcuttur.


Eğitim Planları
Çocuk Paketleriİyi İhtimaller Sigortası

İyi İhtimallerin Sigortası ile sigorta süreniz boyunca risk gerçekleşmezse, ödediğiniz primlerin tamamını geri alırsınız. 18-58 yaş arası sağlık beyanı alınarak yapılabilen bu planın ödemeleri ve tazminatı USD cinsindendir. Minimum aylık prim 30 USD den başlamaktadır.

İyi ihtimaller sigortası, bir yandan USD bazında birikim yaparken, bir yandan da vefat durumunda ailenizi finansal açıdan koruyarak, zor durumda kalmadan, hayatlarını, aynı standartlarda devam ettirebilmelerini sağlar.

Bu plan en az 12 yıllık en fazla 20 yıl ödemeli olarak düzenlenebilir.

Asıl amacı, başımıza gelebilecek bu beklenmedik riske karşılık, geride kalan ailemizi korumak, süre sonunda da sizin başınıza böyle bir risk gelmemiş ise yatırdığınız rakamları USD bazında biriktirmiş olmaktır.

Özellikle eğitim planı olarak tavsiye ettiğimiz bu plan çocuğunuzun eğitim hayatı boyunca, onun adına planlamış olduğunuz eğitimin masraflarını karşılayacak şekilde organize edilir.

Kazaen vefat durumunda alınacak olan teminat vefat teminatının 2 katıdır.

İyi ihtimaller sigortası, düzenli ödeme gerektiren bir plan olduğundan süresinden önce planı sonlandırmak isterseniz yıla göre değişen kesintiler yapılır.

Bu planın ciddi bir vergi avantajı bulunmaktadır. Ödemiş olduğunuz primleri maaşınızdan, gayrimenkul kira geliriniz varsa da ödediğiniz vergiden düşebiliyorsunuz, böylelikle ödediğiniz primlerin en az %20-25 i vergi dilimize göre %40 ı size geri dönmüş oluyor.

Aynı zamanda bu planda Türkiye'de ve yurtdışında faydalanılabilecek birçok hizmet bulunmaktadır. (kariyer koçluğu, sağlık danışmanlığı, yaz kış okullarında indirimler, yurtdışı dil okullarında ciddi indirimler..)


Bireysel
Emeklilik


Bireysel emeklilik sistemi, mevcut sosyal güvenlik sistemini desteklemek amaçlı 2001 yılından bu yana Türkiye’de uygulanmaktadır. Düzenli tasarruf yapmayı ve orta, uzun vadede hayat standartlarımızı korumayı hedefler. Bunu yaparken kendi standardımıza uygun rakamlar ile yatırım yapıyor olmak önemlidir.

Bireysel emeklilik 2013 yılından beri devlet tarafından ciddi desteklenmektedir. Yatırdığınız her prim için devlet %30 katkı vermektedir. Örnek vermek gerekirse aylık 1000 TL ödeme yaptığınızda 300 TL ilave katkı alabilmektesiniz. (Aylık maximum devlet katkısı 2022 yılı için aylık 5004 tl ye kadar verilmektedir. Bu durumda aylık alabileceğimiz maksimum katkı 1501 TL olmaktadır .) yıl içerisinde toplamda 60.048 TL yi tamamlamak sistemden maksimum faydalanmanızı sağlar.

Bireysel Emeklilik planlarınızda farklı yatırım araçlarını barındıran fon seçeneklerini kullanabilirsiniz. Bu fon çeşitliliği sayesinde, birikimleriniz piyasa dalgalanmalarından korunurken getiri sağlamaya da devam eder. Piyasa koşullarına göre birikimlerinizi; likit, yabancı menkul kıymetler, Altın ve Eurobond, teknoloji, sürdürülebilirlik fonları gibi çeşitli fonlarda değerlendirebilirsiniz. Fonları yılda 12 kez değiştirme hakkınız vardır.

Yatırdığınız katkı payı tutarını istediğiniz zaman arttırabilir, düşürebilir ve dondurabilirsiniz. Ödemelerinizi kredi kartı veya otomatik banka talimatı ile yapabilirsiniz.

Minimum 10 yıl sistemde kalmak şartıyla üzere, 56 yaşına geldiğinizde emekliliğe hak kazanmış oluyorsunuz, ancak öncesinde de birikimlerinizi toplu olarak alma hakkınız her zaman vardır.

Yatırmış olduğunuz primleri ve getirisini alabiliyorsunuz, devletin %30 katkısını almak ile ilgili süreler mevcuttur.

En az 3 yıl sistemde kalanlar Devlet katkısı ve getirilerinin %15 ine,
En az 6 yıl sistemde kalanlar Devlet katkısı ve getirilerinin %35 ine,
En az 10 yıl sistemde kalanlar Devlet katkısı ve getirilerinin %60 ına hak kazanır.
Bu sürelerin hesabında emeklilik sözleşmesi esas alınır.
Şirket ilk 5 yıl maksimum brüt asgari ücretin %8,5 u kadar kesinti yapabilir. Şu anda 5 yıldan önce çıkışta bu kesinti mevcut, 5 yıldan sonra sıfırlanıyor.

Bireysel emeklilik sisteminden emeklilik hakkı kazananlar ile bu sistemden vefat veya malûliyet nedeniyle çıkış olması halinde Devlet katkısı ve getirilerinin tamamına hak kazanılır.

Bireysel emeklilik düzenli tasarruf yapmak için en iyi yatırım sistemlerinden biridir. Bireysel emeklilikteki birikiminiz, haczedilemeyen ve devlet garantisi altında olan tek yatırımdır. Tüm bireysel emeklilik şirketleri, sürekli olarak hazine müsteşarlığı tarafından denetlenmektedir.

Bireysel emeklilik planınızı AgeSA.com.tr adresinden, devlet saklama kuruluşu olan takasbanktan ve e-devletten görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca AgeSA aplikasyonunu telefonunuza indirerek de her türlü işlemi yapabilirsiniz.


Sağlık
SigortalarıBireysel Sağlık Sigortası

Sağlık sigortası, özel hastanelerde yapılacak olan tedavi masraflarınızı yurtiçi ve yurtdışında karşılar, seçmiş olduğunuz plana göre karşılanan teminatlar değişir.

Sağlık sigortası kapsamındaki teminatlar * Yatarak teşhis ve tedaviler
* Ameliyatlar
* Koroner anjiyografi
* Kemoterapi-radyoterapi-diyaliz
* Küçük müdahale
* Yoğun bakım
* Ayakta teşhis ve tedaviler (muayene, tahlil, röntgen, modern teşhis yöntemleri)
* Eczanelerden alınacak olan ilaçlar
* Fizik tedavi giderleri
* Refakatçi masrafları
* Doktor masrafları
* Yılda 1 kez check up
* Yılda 1 kez mammografi-meme ultrasonu ve PSA kontrolü
* Yurtdışı 50.000 Euro yatarak ve ayakta tedavi teminatı

Planlarımız; Sadece Yatarak tedavi %100 A plus ve A paket
Yatarak %100 ayakta yıllık 4000 TL %80 ve %100 lü A plus ve A paket
Yatarak %100 ayakta yıllık 5000 TL %80 ve %100 lü A plus ve A paket
Yatarak %100 ayakta limitsiz %80 li A plus ve A paket
Yatarak %100 ayakta limitsiz 100 lü A plus ve A VİP paketlerimiz olmak üzere sizin kullanım tercihinize göre belirlenir.

Yatarak tedavilerde hastaneye yattığınız andan itibaren tüm masraflar %100(anlaşmalı kurumlarda) ödenir, ayakta tedavili planlarda, yatarak tedaviler %100, ayakta tedavilerde ise, aldığınız pakete ve limite göre %100 ü veya %80 i ödenir. Sağlık sigortaları genel kuralları gereği, ilk yıl ani gelişen acil durumlar haricinde ameliyatlar karşılanmaz. Kaza sonucu tedaviler, apandisit gibi öncesi olmayan türde ameliyatlar ilk yıl ödenir. İlk yıl, sadece Aksigorta, önceden var olan bir hastalık olmaması kaydıyla kanser, kalp ve şeker ile ilgili tedavileri karşılar.

Karşılanmayan tedaviler; Önceden var olan hastalıklar, estetik ameliyatlar, psikolojik ve psikiyatrik tedaviler, uyku apnesi, halgus valgus, cinsel yolla bulaşan hastalıkların tedavileri, diş tedavileri (kaza sonucu diş kırılması ödenir.), göz çizdirme ameliyatları.

İlk 3 yıl kullanımlarınıza göre değerlendirme yapılarak ömür boyu yenileme garantisi verilir. Bu önemli bir haktır ve bu garantiyi aldıktan sonra başınıza ciddi bir hastalık gelse dahi, şsize herhangi bir ek prim ya da muafiyet uygulama hakkı ortadan kalkar.

Yılda 1 kez check-up hakkınız bulunmaktadır.

Dar panel ücretsiz check up içeriği; Check-up muayenesi, EKG, Akciğer Grafisi, Tam Kan Sayımı, Açlık Kan Şekeri, Total Kolesterol, Sedimantasyon, Tam İdrar Tahlili Geniş Panel Check-up içeriği: Check-up muayenesi, EKG, Akciğer Grafisi, Tüm Batın USG, ALT, AST, Total Kolesterol, Kolesterol HDL, Kolesterol LDL, Trigliserit,Kreatinin, Tam İdrar Tahlili, Glukoz, Tam Kan Sayımı ile 40 Yaş üstü Kadınlara Mamografi (çift yönlü), 40 yaş üstü erkeklere PSA

Geniş hastane, tıbbi kurum networkümüz ve check-up anlaşmalı kurumlarımıza

https://www.sencard.com.tr/medikal-hizmet-agi

linkinden ulaşabilirsiniz.

Size ve sevdiklerinize özel teklif hazırlamamız için lütfen bize ulaşın.
cigdem@mindossigorta.com
info@mindossigorta.com
+905352775229


Yabancılar İçin
Sağlık Sigortası


Kanun gereğince Türk vatandaşı olmayan ve ikamet izni almak için Türkiye’ye gelen yabancı konukların yaptırmak durumunda olduğu Yabancılara Özel Sağlık Sigortası acentemizce en uygun koşullar ve en iyi teminatlar ile yapılmaktadır.


Teminatlar


Yatarak Tedavi

Anlaşmalı kurumlarda sınırsız, anlaşmalı olmayan tüm sağlık kuruluşlarında belirlenen limit ve oranlar dahilinde yatarak tedavi (küçük cerrahi müdahaleler, acil tıbbi yardım) işlemlerinden kaynaklanan masraflar, teminat kapsamındadır.

Ayakta Tedavi

Doktor muayenesi, tahlil, röntgen, modern teşhis, fizik tedavi gibi ayakta tedavi masrafları, poliçede belirlenen limit ile sigorta kapsamında değerlendirilir.

İlaç

Ayakta ve yatarak tedavide teminata dahil olan hastalıklarda ilaç harcamaları sigorta tarafından karşılanır.

7/24 Danışma Hizmeti

Ambulans Hizmeti

Online doktor, diyetisyen, psikolojik danışmanlık hizmeti.


Seyahat
Sağlık Sigortası


Yurt dışında yaşanacak hastalık ya da yaralanma durumlarında tedavi ve ilaç masrafları, 30.000 euro limite kadar bu poliçe kapsamındadır.


Teminatlar ve Kapsam


Tıbbi Tedavi

Sigorta kapsamında bulunan ani hastalık ya da yaralanma durumunda hastane, ameliyat ve tedavi ile doktorun yazdığı ilaç masrafları, 30.000 euro limite kadar sigorta kapsamında. Acil diş tedavisi giderleri 60 euro’ya kadar karşılanır.

Hasta Nakil Hizmetleri

Sigortalı, hastalık ya da yaralanma durumunda ambulans veya refakatçi doktor aracılığıyla uygun olan en yakın tıbbi merkeze ya da bir tıbbi merkezden diğerine nakledilir.* Poliçe kapsamındaki durumlarda, yatarak operasyon gerektiren tedavinin ardından taburcu sürecinde doktor raporuna istinaden ambulans (hava ambulansı dahil**) veya daimi ikametgaha ulaşım giderleri karşılanır.***

* Bir tıbbi merkezden diğer tıbbi merkeze nakil, bulunulan tıbbi merkezde hastaya yapılacak tedavi için gerekli donanım ve tıbbi ekip yoksa sağlanır.
** Hava ambulansı hizmeti, Avrupa dışındaki ülkelere uygulanmaz.
*** Nakillerin yapılabilmesi için tedavi eden doktorun düzenleyeceği tıbbi rapor gerekir.

Vefat Nakil Hizmetleri

Sigortalının poliçe kapsamında olan hastalıklar veya yaralanması sonucu vefatı halinde cenazenin defnedilmesi için Türkiye’deki daimî ikamet bölgesine nakli gerçekleştirilir.

Acil Mesajların İletilmesi

Sigortalının talebi üzerine teminat kapsamındaki tüm konularla ilgili acil veya gerekli mesajların iletilmesi teminat kapsamındadır.

Kayak

Kayak branşında lisans sahibi ve para kazanma amacı olmadan (amatörce düzenlenmiş olsa da her türlü yarışma hariç olmak üzere) ilgili spor nedeniyle oluşacak tedavi giderleri, teminat dahilindedir.


Hayata
Devam


Ciddi hastalıklar başımıza gelmesi durumunda devreye giren bu sigorta ile beklenmedik durumlar ve hastalıklara karşı kendinizi finansal açıdan garanti altına almış olursunuz.

• Tehlikeli hastalıklar ve durumlar karşısında tedavi masraflarınız karşılanır.
• Çalışmaya ara vermeniz halinde kendinizi ve ailenizi güvence altına alırsınız.
• Hastalık sonrası yeni başlangıçlar için finansman imkanına sahip olursun.
• Ücretsiz Hizmetlerden faydalanma imkanı sağlarsınız.

Hangi Hastalıkları Kapsar

Tehlikeli Durumlar
• Böbrek yetmezliği
• Organ Nakli (Kalp, Karaciğer, Akciğer, Pankreas)
• Körlük
• Yanık (3. Derece)
• İşitme Kaybı
• Kalp Kapakçığı Ameliyatı
• Aort Ameliyatı
• Uzuv Kaybı

Tehlikeli Hastalıklar
• Kanser
• Kalp Krizi
• MS (Multiple Sklerosis)
• Parkinson
• Alzheimer
• Ücretsiz hizmet ve avantajlar
• Tedavi destek paketi
• Ücretsiz check up
• Ücretsiz diş bakımı paketi
• Ücretsiz transfer hizmetleri
• Kişiye özel sağlık danışmanlığı
• Online doktor hizmeti

Nolur
Nolmaz


Poliçe kapsamına alınan bir kaza ile karşılaşmanız halinde tedavi masraflarınız teminat altına alınır.

Geçirilen kaza sonucu kalıcı sakatlık veya vefat durumunda toplu tazminat ile ailenizin geleceğini garanti altına alabilirsiniz.

Yaşanan kazalar sonucu çalışmaya elverişliliği yitirme ya da vefat durumunda, poliçe teminat kapsamında değerlendirilen bir durumda tazminat hakkına sahip olduysanız şirketten alacağınız tutar, hayatınıza kaldığınız yerden devam etmenize yardımcı olur.


Hangi Durumları Kapsar

Tehlikeli Durumlar
* Zehirli Böcek Isırması
* Kesik
* Yanık
* Kırık-Çıkık
* Elektrik Çarpması
* Sürekli Sakatlık ve Vefat